افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

نشست فرهنگی غزنی پایتخت فرهنگی جهان اسلام
24 آبان 1400 - 17:42
شناسه : 2487
بازدید 119
2
نشست فرهنگی غزنی پایتخت فرهنگی جهان اسلام گروه خبری بشارت: دوستداران فرهنگ واندیشه در حاشیه نمایشگاه تهران نشست غزنی شناسی بر گزار نمودند.
پ
پ
گروه خبری بشارت: دوستداران فرهنگ واندیشه در حاشیه نمایشگاه تهران نشست غزنی شناسی بر گزار نمودند.
جمعه ۱۵ ثور در حاشیه ی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سرای قلم نشست فرهنگی «غزنی شناسی» به همت و تلاش بخش رایزن فرهنگی افغانستان برگزار گردید. آقای امیری گزارشی از روند برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب و نیز تحولات بهتری که ایجاد شده است را ارائه دادند.
در ادامه آقای خلیل احمد شهید زاده وکیل محترم پارلمان و معاون کمیسیون فرهنگی، دینی معارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه بیان داشتند که؛ افغانستان با بزرگان و اندیشمدانی که داشته صادرکننده¬ی فرهنگ بوده است. صادر کننده¬ی تاریخ، ادبیات و طب. ملت ما باید با افتخار به بزرگان خود ببالد بزرگانی که فرهنگ ساز بوده¬اند و تاریخ ساز.
ایشان اشاره داشتند که؛ سال ۲۰۱۳ از طرف یونسکو «غزنی» پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است این فرصت بسیار خوبی است برای کشور ما و مردم ما نباید فراموش کنیم که چه کشوری هستیم و باید باور داشته باشیم باید مولانا و سنایی و ناصر خسرو ها را زنده نگه داریم تا افغانستانی آباد و سربلند داشته باشیم.
جناب شهید زاده در ادامه از روند رو به افزایش سواد آموزی در بین دختران و پسران افغانستان ابراز رضایت مندی کردند و نیز بیان داشتند که حدود ۴۰ هزار دانشجو وارد دانشگاه¬های افغانستان شده است که جای افتخار دارد.
در ادامه از حضور ناشرانی که از افغانستان به نمایشگاه کتاب تهران تشریف آورده¬اند و وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.