افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

دونفر از مرکز ولایت دایکندی در مسیر راه گیزاب و قندهار کشته شدند
26 آبان 1400 - 15:44
شناسه : 2641
بازدید 15
0
دونفر از مرکز ولایت دایکندی در مسیر راه گیزاب و قندهار کشته شدند به گزارش بشارت دو نفر از شهر نیلی، مرکز ولایت دایکندی در مسیر راه گیزاب و قندهار کشته شده و جنازه های آنها به بازماندگان شان تحویل داده شدند.
پ
پ

جمعه ۲۰ جوزا ۱۳۹۲

به گزارش بشارت دو نفر از شهر نیلی، مرکز ولایت دایکندی در مسیر راه گیزاب و قندهار کشته شده و جنازه های آنها به بازماندگان شان تحویل داده شدند.
افراد به شهادت رسیده در مسیر راه، در محل زندگی شان در سنگ موم و دیگری در سر نیلی دفن شدند و روز جمعه مراسم یادبود شهیدان در سنگ موم و در سر نیلی برگزار شد.
در این مراسم شماری از علماء، متنفذان، اعضای صلح، و همچنین والی ولایت دایکندی، شرکت کردند.
گفتنی است در مسیر راههای مواصلاتی ولایت دایکندی به شهرهای مثل قندهار و پایتخت هر از چندگاهی اتفاقاتی ناگوار رخ می دهد و یک هفته پیش از این رخداد ۷ نفر از ولسوالی کیتی به شمول دو کودک و دو زن در اثر ماین جاده ای در مسیر راه ولایت ارزگان و ولسوالی کجران کشته شدند. و ۵ نفر آنها عضو یک خانواده بودند.
و همچنین بر اساس گزارشات و گفته های مسافران، در مسیر میدان شهر و جلیز که مسافران ولایت دایکندی و بامیان از آن عبور می کنند هراز چندگاهی جنگ و حملات پراکنده از سوی گروههای مسلح دهشت افگن رخ میدهد.
ولایت دایکندی از امن ترین ولایات کشور می باشد، ولی راههای منتهی به این ولایت به خصوص راههای منتهی به ولسوالی کجران وولسوالی کیتی از مسیر ولایت هلمند و ولایت ارزگان سالیان سال است که نا امن است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.