افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

26 آبان 1400 - 15:39
شناسه : 2635
بازدید 15
0
وزیر تحصیلات عالی واکنش به اعتصاب غذای دانشجویان علوم اجتماعی نشان داد به گزارش رسانه ها عبیدالله عبید، وزیر تحصیلات عالی افغانستان برای در هفتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان، واکنش نشان داد و تاکید کرد که رئیس دانشکده علوم اجتماعی را به حالت تعلیق درآورده و معاون او را به عنوان سرپرست گماشته است.
پ
پ

یکشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۲

به گزارش رسانه ها عبیدالله عبید، وزیر تحصیلات عالی افغانستان برای در هفتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان، واکنش نشان داد و تاکید کرد که رئیس دانشکده علوم اجتماعی را به حالت تعلیق درآورده و معاون او را به عنوان سرپرست گماشته است.
ولی دانشجویان علوم اجتماعی که ۷ روز پیش در اعتراض به تبعیض، و برخوردهای غیر علمی و توهین آمیز در دانشکده علوم اجتماعی دست به اعتصاب غذا زدند گفته اند که یکی از خواسته های آنان برکناری رئیس این دانشکده بوده است و تا تحقق تمام خواسته های آنان، به اعتصاب غذا همچنان ادامه می دهند.
وزیر تحصیلات عالی روز شنبه ۴ جوزا در دیدار با شماری از نمایندگان مجلس، تصمیم گرفت که وظیفه غلام فاروق عبدالله رئیس این دانشکده به حال تعلیق درآید و معاون او سرپرست دانشکده شود، اما دانشجویان به این تصمیم قانع نشدند.
وزیر تحصیلات عالی افغانستان گفته است این تصمیم براساس «اصول و قوانین اکادمیک» و «تفاهم با نمایندگان مجلس» اتخاذ شده و مشکل دانشجویان هم در حال حل شدن است. ولی دانشجویان می‎گویند تعلیق رئیس دانشکده، مشکل را حل نمی کند.
اسحاق جویا، یکی از دانشجویان معترض به بی‎بی‌سی گفته است: خواست اصلی ما آوردن اصلاحات و تغییر در دانشکده علوم اجتماعی است. خواستار برکناری غلام فاروق عبدالله رئیس و فیصل امین استاد این دانشکده هستیم. برای این‎که آنها را سدّ راه اصلاحات می‎دانیم. با برکناری این دو زمینه اصلاحات در دانشکده علوم اجتماعی مساعد می‎شود.
گفتنی است اعتصاب غذا وخواسته های دانشجویان معرض حمایت گسترده گروه‎ها و نهاد های مختلف اجتماعی، و نیز حمایت تعدادی از نمایندگان مجلس را با خود همراه دارد و تجمعات اعتراض آمیز و تظاهرات جامعه مدنی، صدور اطلاعیه ها در حمایت از دانشجویان معترض همچنان ادامه دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.