افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

اختلاف بر سر قدرت میان عبدالله و اشرف غنی بر طرف شد
27 آبان 1400 - 9:41
شناسه : 2754
بازدید 148
3
اختلاف بر سر قدرت میان عبدالله و اشرف غنی بر طرف شد تمام اختلافات میان عبدالله عبدالله واشرف غنی دو کاندید پیشتاز ریاست جمهوری، بر سر تشکیل دولت وحدت ملی برطرف شده است. و نمایندگان ستادهای عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی، از امضای موافقتنامه تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان به روز شنبه خبر داده است.
پ
پ

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۳
تمام اختلافات میان عبدالله عبدالله واشرف غنی دو کاندید پیشتاز ریاست جمهوری، بر سر تشکیل دولت وحدت ملی برطرف شده است. و نمایندگان ستادهای عبدالله عبدالله و اشرف‌غنی احمدزی، از امضای موافقتنامه تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان به روز شنبه خبر داده است.
به گزارش رسانه ها، دو طرف در گیر بر سر قدرت، متن توافقنامه‌ای را در چهار صفحه تنظیم کرده‌اند و جزئیات تقسیم قدرت و چگونگی تشکیل دولت وحدت ملی را شامل می‌شود.
توافق تقسیم قدرت به شیوه مساوی (۵۰-۵۰ ) در قوه مجریه و قوه قضاییه صورت گرفته است.
انتخابات جاری افغانستان جنجالی ترین و طولانی ترین انتخابات به شمار می رود، و قرار بود با اعلام نتیجه نهایی انتخابات، مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید افغانستان حدود دو ماه پیش برگزار شود، اما اختلافات بر سر نتایج انتخابات، اعلام نتیجه را به تاخیر انداخت.
ستاد عبدالله عبدالله اصلی‌ترین معترض به اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان بوده .
توافق بر سر تقسیم قدرت و بر طرف شدن اختلافات میان دو طرف، در اثر میانجی‌گری سازمان ملل متحد و آمریکا، صورت گرفته است.
در گذشته، چندین‌‎بار گزارش‌هایی از توافق دو طرف منتشر شد، ولی به مرحله نهایی نرسید. ولی این بار جای امیدواری زیادی است که توافقات به مرحله نهایی رسیده و امضاء شود.
عبدالله عبدالله و اشرف غنی در کاخ ریاست جمهوری در حضور حامد کرزی، و تعدادی رهبران جهادی گفته‌اند که بر سر تشکیل دولت وحدت ملی، اختلافی ندارند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.