افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

اشرف غنی احمد زی به عنوان رئیس جمهورمراسم تحلیف را به جای آورد
27 آبان 1400 - 9:52
شناسه : 2776
بازدید 18
0
اشرف غنی احمد زی به عنوان رئیس جمهورمراسم تحلیف را به جای آورد اشرف غنی احمد زی، رئیس جمهور جدید کشور و عبدالله عبدالله به حیث رئیس اجرایی در حضور مهمانان داخلی و خارجی، سوگند یاد کردند که دین مقدس اسلام را اطاعت و از استقلال افغانستان حراست و از منافع مردم محافظت نماید.
پ
پ

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۳
اشرف غنی احمد زی، رئیس جمهور جدید کشور و عبدالله عبدالله به حیث رئیس اجرایی در حضور مهمانان داخلی و خارجی، سوگند یاد کردند که دین مقدس اسلام را اطاعت و از استقلال افغانستان حراست و از منافع مردم محافظت نماید.
متن سوگند نامه رئیس جمهور اشرف غنی چنین است:
بسم الله الرحمن الرحیم

“به نام خداوند بزرگ سوگند یاد می کنم که دین مقدس اسلام را اطاعت و از آن حمایت کنم قانون اساسی وسایر قوانین را رعایت و از تطبیق آن مواظبت نمایم. از استقلال حاکمیت ملی و تمامیت ارضی افغانستان حراست و حقوق و منافع مردم افغانستان را حفاظت کنم و با استعانت از بارگاه پروردگار متعال و پشتیبانی ملت ، مساعی خود را در راه سعادت و ترقی مردم افغانستان بکار برم.”
در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، علاوه بر آقای احمدزی و عبدالله عبدالله؛ عبدالرشید دوستم معاون اول و سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و محمد خان و محمد محقق نیز به عنوان معاونان آقای عبدالله ادای سوگند یاد کردند. و نیز احمدضیا مسعود به عنوان نماینده فوق العاده رئیس جمهوری در امور اصلاحات و حکومتداری خوب معرفی و سوگند وفاداری یاد کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.