افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 April , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

تظاهرات در کابل در اعتراض به سفر رهبر جمعیت علمای پاکستان به افغانستان
27 آبان 1400 - 9:58
شناسه : 2792
بازدید 120
3
تعدادی از فعالان جامعه در سه گروه جداگانه در نقاط مختلف پایخت در کابل در اعتراض به سفر مولانا فضل‌الرحمن، رهبر جمعیت علمای پاکستان دست به تظاهرات زدند.
پ
پ

پنجشنبه ۱۸ جدی ۱۳۹۳

تعدادی از فعالان جامعه در سه گروه جداگانه در نقاط مختلف پایخت در کابل در اعتراض به سفر مولانا فضل‌الرحمن، رهبر جمعیت علمای پاکستان دست به تظاهرات زدند.
فضل الرحمن قرار بوده امروز همراه با هیاتی وارد کابل شود.
باری سلام، یکی از فعالان جامعه مدنی به بی بی سی گفته است که مولانا فضل الرحمن، برای ما نمادی از خشونت پروری، نمادی از گسترش تروریسم در افغانستان و نمادی از کشتار مردم بی‌گناه افغانستان است.
نظیف سالارزی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفته است که دولت وحدت ملی از مولانا فضل‌الرحمن دعوت نکرده است ودولت وحدت ملی از تعدادی رهبران سیاسی پاکستان دعوت کرده است و درمیان آنها فضل الرحمن نیست
گفتنی است که رهبر جمعیت علمای پاکستان چند ماه پیش گفته بود که به دلیل حضور نیروهای خارجی در افغانستان “جهاد در این کشور جایز” است. و نیز گفته می شود که مولانا فضل‌الرحمن به عنوان “پدر معنوی طالبان” خوانده می شود و جمعیت علمای پاکستان رابطه نزدیک با طالبان افغانستان دارد. و این حزب از احزاب تندرو در پاکستان نیز به شمار می‌رود و در مناطق قبایلی و ایالت‌های خیبرپشتونخواه و بلوچستان پاکستان نفوذ قابل توجهی دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.