افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

مجلس سنای افغانستان خواستار مسدود شدن سفارت فرانسه در کابل شد
27 آبان 1400 - 10:01
شناسه : 2800
بازدید 103
1
مجلس سناي افغانستان خواستار مسدود شدن سفارت فرانسه در کابل شد بر اساس گزارش پايگاه خبري رسالت ، پس از نشر کاريکاتورهاي موهن به پيامبر عظيم الشان اسلام توسط مجله شارلي ابدو فرانسه، مجلس سنا خواستار مسدود شدن سفارت اين کشور در کابل شد.اعضاي مجلس سنا مي گويند: فرانسه با اجازه دادن نشر کاريکاتورهاي موهن، به مقدسات مسلمانان توهين کرده است.
پ
پ

دو شنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۳
بر اساس گزارش پایگاه خبری رسالت ، پس از نشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر عظیم الشان اسلام توسط مجله شارلی ابدو فرانسه، مجلس سنا خواستار مسدود شدن سفارت این کشور در کابل شد.اعضای مجلس سنا می گویند: فرانسه با اجازه دادن نشر کاریکاتورهای موهن، به مقدسات مسلمانان توهین کرده است.

سیدصفی الله هاشمی به جلسه عمومی مجلس سنا پیشنهاد کرد که احتجاجیه خود را نسبت به نشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام، به سفارت کشور فرانسه در کابل ارسال کند.
آقای هاشمی افزود: دولت فرانسه باید در حریم کشور خود از جریحه دار ساختن قلب دو میلیارد مسلمان به ویژه مسلمانان افغانستان دست بردارد و بیش از این مناسبات ملت ها را خدشه دار نسازد.
زلمی زابلی نیز خاطر نشان کرد که ریاست جمهوری به نمایندگی از مردم افغانستان مکلف است در پیوند به توهین فرانسه به پیامبر اسلام، سفیر فرانسه را از افغانستان اخراج کند.
این پیشنهاد با استقبال اکثریت مطلق سناتوران حاضر در مجلس سنا روبرو شد و فضل هادی مسلم یار رییس مجلس سنا گفت: ” ما از طرف مجلس سنا به وزارت خارجه و ریاست جمهوری اعلامیه ارسال می کنیم تا از این طریق مراتب تاثر و احتجاج خود را به فرانسه اعلام کنیم”.
آقای مسلم یار افزود: ” خواهش ما از رییس جمهور این است در صورتی که فرانسه به مقدسات مسلمانان احترام نگذارد، باید سفارت آن کشور در افغانستان را مسدود کند”.
پس از حمله به دفتر مجله شارلی ابدو در فرانسه، مدیریت این مجله بار دیگر کاریکاتورهای موهن به پیامبر بزرگ اسلام را منتشر کرده است.
این اقدام مجله شارلی ابدو با واکنش های تند کشورهای اسلامی روبرو شده است.
کشورهای اسلامی این اقدام را سازمان یافته در جهت نشان دادن چهره منفی از اسلام خوانده اند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.