افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

مراسم عزاداری عاشورای حسینی در کابل و ولایات کشور برگزار شد
27 آبان 1400 - 14:13
شناسه : 2829
بازدید 34
1
مراسم عزاداری عاشورای حسینی در کابل و ولایات کشور برگزار شد به گزارش بشارت، محبان و دوستداران اهل البیت (ع) آئین های عزاداری عاشورای حسینی را در کابل و ولایات کشور برگزار نموده و در روز دهم محرم، عاشورا را به عنوان تجلی وحدت، و نمودی از انسجام و هماهنگی شکوهمندانه به نمایش گذاشتند.
پ
پ
چهار شنبه ۱۴ عقرب ۱۳۹۳
به گزارش بشارت، محبان و دوستداران اهل البیت (ع) آئین های عزاداری عاشورای حسینی را در کابل و ولایات کشور برگزار نموده و در روز دهم محرم، عاشورا را به عنوان تجلی وحدت، و نمودی از انسجام و هماهنگی شکوهمندانه به نمایش گذاشتند.
این مراسم در حسیینیه ها، تکیه خانه و مراکز علمی – فرهنگی، در کابل پایتخت کشور، در بلخ، مزار شریف، سمنگان، بامیان، دایکندی، غزنی، میدان، قندهار، هلمند، هرات، و سایر شهرها و ولسوالیها، قریه جات با مشارکت گسترده مردمی، اعم از زنان، مردان، کودکان، در قالب آیینهای متنوع، نوحه خوانی، سینه زنی، زنجیر زنی، مرثیه خوانی، نشستهای علمی، برنامه های رادیویی و تلویزیونی، اهدای خون در بانک خون امام حسین برگزار شد.
برادران اهل سنت، نیز همانند سالهای گذشته، با مشارکت در عزاداری نواسه رسول خدا(ص) ، هماهنگی و انسجام دینی و مذهبی و اخوت دینی را در افغانستان به نمایش گذاشتند، وآقای احمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور و نیز مقامات بلندپایه دولتی، با شرکت در مراسم عاشورای حسینی و اهدای خون در روز عاشورا، اخلاص و ارادت خویش را به خاندان نبوت به نمایش گذاشتند.
تمام مردم ولایت دایکندی یک پارچه اعم از زنان، مردان وکودکان یک پارچه در آیین عزاداری سالار شهیدان مشارکت نموده و با اشک و ماتم شهادت امام حسین و یاران باوفایش را در مرکز ولایت و در تمام ولسوالیهای و قریه جات این ولایت با حضور در حسینیه ها، تکیه خانه و مراکز عزاداری تجلیل نمودند و در روز عاشورا به سمت مراکزهای خاص عزاداری راهپیمایی نمودند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.