افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

مراسم ویژه نیمه شعبان سالروز میلاد عدالت گستر جهان در ولایت دایکندی تجلیل شد
27 آبان 1400 - 8:12
شناسه : 2720
بازدید 26
1
مراسم ويژه نیمه شعبان سالروز میلاد عدالت گستر جهان در ولایت دایکندی تجلیل شد به گزارش بشارت، مراسم ویژه سالروز میلاد موعود عدالت گستر جهان، حضرت حجت بن الحسن العسکری(ع) در ولایت دایکندی مسجد جامع سرتیغان، مرکز ولسوالی کیتی برگزار شد.
پ
پ

دو شنبه:۳ سرطان ۱۳۹۲
به گزارش بشارت، مراسم ویژه سالروز میلاد موعود عدالت گستر جهان، حضرت حجت بن الحسن العسکری(ع) در ولایت دایکندی مسجد جامع سرتیغان، مرکز ولسوالی کیتی برگزار شد.
این مراسم با همکاری بازاریان، شورای علما، مرکز فرهنگی اجتماعی بشارت، آمریت معارف ولسوالی کیتی، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم ولسوالی کیتی، علماء، متنفذان و شاگردان معارف روز دوشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۲، در مسجد جامع سرتیغان ، با اجرای برنامه های متنوع، مسابقه، اجرای سرود، مقاله خوانی، اهدای جوایز و سخنرانی برگزار شد.
در این مراسم سخنرانان با طرح ضرورت تجلیل از شعائر مذهبی و دینی، و نقش سازنده انتظار در بیداری، خود باوری و تحکیم امنیت و عدالت سخنرانی کردند.
همچنین منتظران و عاشقان حضرت مهدی در دیگر ولایات، و نیز در کابل مرکز کشور از سالروز میلاد حضرت مهدی با برگزاری جلسات مذهبی و اجرای انواع برنامه های ویژه شعبانیه تجلیل کردند.
به گزارش بشارت مراسم ویژه نیمه شعبان در مرکز ولایت بامیان در مسجد جامع رهبر شهید، و نیز در دفتر حزب وحدت اسلامی با برنامه های سرود خوانی و سخنرانی بر گزار شد.

در این مراسم یک تن از اساتید مدرسه خلفای راشدین در مسجد جامع رهبر شهید در موضوع مهدویت سخنرانی کردند

از دیگر سخنرانان مراسم ویژه نیمه شعبان آقای اخلاقی نماینده دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی بودند.

ایشان هم در مسجد جامع رهبر شهید و هم در دفتر حزب وحدت اسلامی در باره موعودگرایی و اعتقاد ادیان مختلف به مهدویت سخن گفتند

ایشان در بخشی از سخنانش تاکید کرد مساله انتظار و اعتقاد به منجی عدالت گستر از مسائل فطری آدمیان است. مذاهب حتی مادیها انتظار عدالت گستری را دارند.

وی با اشاره به اینکه مهدویت از مسائل مشترک تشیع و تسنن است گفت: ۴۰۰ حدیث متواتر در منابع اهل سنت در باره مهدویت آمده است.

نماینده دفتر آیت الله محقق کابلی با اشاره به شاخص ها و ویژگیهای حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) یاد آورد شد: رشد اقتصادیُ رفع فقر و محرومیت زدایی برقراری عدالت و برچیده شدن شرک نفی قومیت و تعصب نژادی و تحول در عصر رسانه و ارتباطات و حفظ محیط زیست از ویژگیهای جهانی حکومت امام مهدی است.

گفتنی است در این مراسم اجرای سرود بسیار تاثیرگذار به وسیله جمعی از خواهران خورد سال اجرا شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.