افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

معاون ریاست الوزرا در دیدار علمای اهل تشیع گفته است که در حکومتداری و کمک های بشردوستانه همه ولایات و مردم را بدون تبعیض در نظر می‌گیریم.
12 آذر 1400 - 7:27
شناسه : 3412
بازدید 44
1
معاون ریاست الوزرا در دیدار علمای اهل تشیع گفته است که در حکومتداری و کمک های بشردوستانه همه ولایات و مردم را بدون تبعیض در نظر می‌گیریم. محمد اکبری نماینده پیشین شورای ملی حکومت پیشنی، در دیدار با معاون رئیس الورا حکومت طالبان اظهار خوشحالی نموده و گفت: خوشحال هستیم که با طی نمودن مسیر دشواری کشور ما آزاد شده و امروز صاحب نظام اسلامی شده ایم.
پ
پ

۱۱ عقرب ۱۴۰۰

به گزارش بشارت از منابع آگاه،  هیئت شورای علمای اهل تشیع : محمد اکبری، سید حسین عالمی بلخی، نعمت الله غفاری، محمد اسلم شیوا، محراب علی دانش وجواد صالحی با مولوی عبد السلام حنفی معاون ریاست الوزرا دیدار نمودند.

در این دیدار محمد اکبری نماینده پیشین شورای ملی حکومت پیشن، اظهار خوشحالی نموده و گفت: خوشحال هستیم که با طی نمودن مسیر دشواری کشور ما آزاد شده و امروز صاحب نظام اسلامی شده ایم.
وی در این دیدار گفت: علمای شیعه افغانستان در کنار امارت اسلامی ایستاده اند و کوشش می‌‌نمایند در جامعه ثبات کامل و اعتماد متقابل داشته باشیم
در این دیدار سید عالمی بلخی وزیر مهاجرین حکومت پیشین، با تکیه بر تفاهم و تحمل گفت: کشور ما دیگر متحمل جنگ شده نمی‌تواند، باید تفاهم و تحمل داشته باشیم. میخواهیم رابطه اهل تشیع با نظام امارت اسلامی استوار باشد و اهل تشیع نقش و جایگاه خود را در نظام اسلامی داشته باشند.
در این دیدار عبدالسلام حنفی با دیدار کنندگان شورای علمای اهل تشیع گفت: با آمدن امارت اسلامی امنیت تامین شده و گلیم فساد برچیده شده است. امارت اسلامی خانه همه افغان‌هاست، هر کسی در قانون اسلامی حیثیت مساوی دارد و زورگویی پایان یافته است. در حکومتداری و کمک های بشردوستانه همه ولایات و مردم را بدون تبعیض در نظر می‌گیریم.
گفتنی است که در هفته گذشته روز پنجشنبه ۴ قوس ۱۴۰۰در گردهمایی در غرب کابل که مقاماتی از طالبان در آن حضور داشت، آیت الله العظمی واعظ زاده بهسودی سخنانی را در ارتباط با حکومت طالبان و جایگاه مردم بیان کرد که واکشنهای را در فضای مجازی در پی داشت. و اکنون این دیدار علمای اهل تشیع با مقاماتی از حکومت طالبان در کابل در شرایطی صورت می گیرد که فعالیتی از سوی احزاب سیاسی اهل تشیع در کابل به طور ملموس به چشم نمی خورد هرچند بعضی از چهره های که در این دیدار حضور داشتند در احزاب و دسته جات سیاسی اهل تشیع به شیوه حضور و دارای نقشی بودند.
این دیدارها در شرایطی صورت می گیرد که تا هنوز هزاره ها و شیعیان جایگاهی در حکومت طالبان پیدا نکرده و نیز تا هنوز حکومت طالبان از سوی کشورها به رسمیت شناخته نشده است.
و از سوی دیگر رفتارهای حکومت طالبان تا هنوز شک و تردیدهایی را به دنبال داشته است رفتارهای چون گزارشاتی در مورد کوچ اجباری در برخی از ولایات کشور، به وجود آمدن شرایط سختی که باعث مهاجرت و ترک وطن عده زیادی از شهروندان کشور شد و نیز اعدامهایی که از سوی رسانه ها منتشر شده است مثل گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر در مور اعدام یکصد نفر از نیروهای حکومت پیشین.

 

معاون ریاست الوزرا در دیدار علمای اهل تشیع گفته است که در حکومتداری و کمک های بشردوستانه همه ولایات و مردم را بدون تبعیض در نظر می‌گیریم.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.