افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

13 آذر 1400 - 5:17
شناسه : 3442
بازدید 6
0

۱۷ – دلو – ۱۳۹۹ به گزارش بشارت، نمایشگاه “توانمندی های زنان مهاجر؛ با رویکرد معرفی ظرفیت های بانوان مهاجر” به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا و بزرگداشت مقام زن، به همت “مجمع علمی – فرهنگی بشری” و مشارکت “مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت و نیز جمعی از کانونهای فرهنگی مرتبط به بانوان مهاجر […]

پ
پ

۱۷ – دلو – ۱۳۹۹

به گزارش بشارت، نمایشگاه “توانمندی های زنان مهاجر؛ با رویکرد معرفی ظرفیت های بانوان مهاجر” به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا و بزرگداشت مقام زن، به همت “مجمع علمی – فرهنگی بشری” و مشارکت “مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت و نیز جمعی از کانونهای فرهنگی مرتبط به بانوان مهاجر افغانستانی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) و با حضور آیت الله رمضانی، دبیر کل مجمع جهانی اهل البیت(ع)، روز پنجشنبه ۱۵ دلو ۱۳۹۹ به مدت دو روز برگزار شد. برگزار شد.

دراین نمایشگاه “توانمندی های زنان مهاجر؛ با رویکرد معرفی ظرفیت های بانوان مهاجر»، دستاوردهای علمی و فرهنگی، ادب و هنر، محصولات فرهنگی، صنایع دستی، سوزن دوزی های محلی، کسب و کار و غذاهای سنتی و خانگی و کارگاه مهارتی بانوان مهاجر به نمایش گذاشته شد.

گفتنی است در این نمایشگاه، مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت بخشی از فعالیتهای فرهنگی مرتبط به بانوان را در قالب مجله و کتاب عرضه نموده است و  از جمله عرضه ۵ جلد کتاب همایش زنان در افغانستان، عرضه محصولات سمینار حقوق زن در خانواده و اجتماع. و سایر محصولات علمی – فرهنگی مرتبط با نشستهای علمی، مسابقات کتابخوانی و فرهنگی در راستای زنان.

قابل ذکر است که نمایشگاه “توانمندی های زنان مهاجر” ۱۶ و ۱۷ دلو ۱۳۹۹ در مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به روی علافمندان باز بوده است و نمایشگاه از آغاز افتتاح تا  ساعت با رعایت اصول بهداشتی علی رغم شرایط و وضعیت کرونایی مورد استقبال گرم بازدیدکنندگان قرار گرفت.

همچنین مراسم اختتامیه «نمایشگاه توانمندی های زنان مهاجر» ساعت ۵ عصر روز جمعه، ۱۷ دلو ۱۳۹۹، با حضور حجت الاسلام و المسلمین «احمد احمدی تبار» قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و با حضور جمعی از شخصیتهای علمی و فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم آقای احمدی تبار، با اشاره به اهمیت افغانستان به لحاظ فرهنگی و داشتن شخصیتهای علمی مؤثر و تاریخی مثل ابوعلی سینا، مولوی، و آخوند خراسانی اظهار کرد: افغانستان از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و منابع انسانی از مهم ترین ثروت های این کشور است. شخصیت های تاثیرگذاری در طول تاریخ بشریت از سرزمین افغانستان برخاستند که از جمله این افراد می توان به ابو علی سینا و مولوی و مرحوم آخوند خراسانی اشاره کرد. در پایان مراسم، غرفه داران این نمایشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است که نمایشگاه توانمندی های زنان مهاجر؛ با رویکرد معرفی ظرفیت های بانوان مهاجر، به همت «مجمع علمی – فرهنگی بشری» و مشارکت مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت» و جمعی از کانونهای فرهنگی مرتبط به بانوان مهاجر افغانستانی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) روز پنجشنبه ۱۵ دلو ۱۳۹۹ به مدت دو روز برگزار شد. در این نمایشگاه، دستاوردهای علمی و فرهنگی، ادب و هنر، محصولات فرهنگی، صنایع دستی، سوزن دوزی های محلی، کسب و کار و غذاهای سنتی و خانگی و کارگاه مهارتی بانوان مهاجر به نمایش گذاشته شده بود. و مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت بخشی از فعالیتهای فرهنگی مرتبط به بانوان را در قالب مجله و کتاب عرضه نمود. و بخشی از فعالیتهای علمی و فرهنگی را نظیر همایش زنان در افغانستان، سمینار حقوق زن در خانواده و اجتماع، و عرضه پنج جلد کتاب در عرصه زنان که محصول همایش زنان در افغانستان بود و نیز نشستهای علمی، مسابقات کتابخوانی و فرهنگی در راستای زنان را در قالب بنر در این نمایشگاه عرضه کرد. و این نمایشگاه علی رغم شرایط کرونایی، با رعایت اصول بهداشتی مورد استقبال گرم بازدیدکنندگان قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.