افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت طالبان به شهروندان بدخشان دستور داده است تا  از اصلاح ریش و مو به شکل غربی پر هیز کند
16 آذر 1400 - 20:24
شناسه : 3716
بازدید 24
0

سه شنبه: ۱۵  قوس ۷ دسامبر ,۲۰۲۱ اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت (موقت) طالبان در شهر فیض‌آباد مرکز ولایت بدخشان از طریق بلندگو محدودیت‌های جدید به سمع باشندگان این ولایت رسانده است که بر اساس آن زنان اجازه ندارند بدون داشتن یک مرد محرم «شرعی» به بازار بروند. بر بنیاد گزارشها، […]

پ
پ

سه شنبه: ۱۵  قوس ۷ دسامبر ,۲۰۲۱

اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت (موقت) طالبان در شهر فیض‌آباد مرکز ولایت بدخشان از طریق بلندگو محدودیت‌های جدید به سمع باشندگان این ولایت رسانده است که بر اساس آن زنان اجازه ندارند بدون داشتن یک مرد محرم «شرعی» به بازار بروند.

بر بنیاد گزارشها، این اداره پنج‌شنبه ۱۱ قوس به شهروندان بدخشان دستور داده است تا از تراشیدن ریش و اصلاح مو به شکل غربی خودداری کرده و نمازهای خویش را در جماعت ادا کنند.

همچنین طالبان دستور داده است که زنان باید حجاب اسلامی را مراعات و از پوشیدن لباس‌های کوتاه و تحریک‌کننده خودداری کنند در غیر این صورت با آنها برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

بر بنیاد مقررات جدیدی که طالبان در بدخشان اعلام کرده است، مردان نیز مکلف‌اند ظاهرشان را با اصول «سنت» برابر کنند، اما در مورد اصول سنت توضیحات ارائه نکرده است.

پیش‌تر این گروه به باشندگان برخی ولایت‌های دیگر از جمله ارزگان در جنوب و غور در غرب نیز دستور داده بود تا از تراشیدن ریش و اصلاح مو به شکل غربی خودداری کنند.

گفتنی است که برخی از زنان و مردان در دوران حکومت پیشین وضعیت ظاهری نامطلوبی داشتند، به گونه ای که در شهر کابل در منطقه کوته سنگی خانمی زره آهنین در شرمگاه خویش بسته بود در اعتراض به اینکه مورد اذیت و آزار مردان قرار می می گیرند و همچنین در برخی ولایات مثل دایکندی بر خلاف آداب و رسوم، دختران جوان دوچرخه سوار به شیوه گروهی در یک مسابقه در خیابانهای ولایت دایکندی ظاهر شدند و موجی از اعتراض را نسبت به این رفتار دختران بر انگیخت، رفتاری که از سوی مؤسسات خارجی مثل آکسفام در ولایت دایکندی مورد حمایت و پشتیبانی قرار می گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.