افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 26 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

بوتین در دیدار بانخست وزیر هند: نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم.
16 آذر 1400 - 7:16
شناسه : 3698
بازدید 56
1
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه در جریان گفت‌وگو با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند گفت : نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم»
پ
پ
نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم.

نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم.

دو شنبه ۱۵ عقرب ۱۴۰۰

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه در جریان گفت‌وگو با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند گفت : نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم»

به نوشنمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم.

ته خبرگزاری روسی «تاس» پوتین گفت: «طبیعتاً ما نگران هر چیزی هستیم که با تروریسم و مبارزه با آن و همچنین مواد مخدر و جنایات سازمان یافته مرتبط است. در این زمینه، ما نمی‌توانیم نگران وضعیت افغانستان و چگونگی توسعه آن نباشیم.»

به گفته رئیس جمهور روسیه، مسکو و دهلی نو به کار فعالانه خود در عرصه بین المللی ادامه می‌دهند. پوتین گفت: «در واقع، مواضع ما در بسیاری از مسائل مشابه است.»

پوتین در روزهای گذشته نیز کشورهای غربی را به جرم اینکه از افغانستان درس نمی‌گیرند و “اشتباهات تکراری گذشته را در سایر قسمت‌های جهان تکرار می‌کند، انتقاد کرد. ولادیمیر پوتین گفت که طالبان میلیاردها دلار تسلیحات دارد که از دولت قبلی افغانستان و آمریکا باقی مانده است. آن‌ها نیازی به خرید بیشتر تسلیحات ندارند اما دارایی‌های افغانستان باید آزاد شود.

وزیر خارجه روسیه نیز که در هند به سر می‌برد، روز دوشنبه از لزوم مشارکت ایران و هند در گفت‌وگوهای افغانستان سخن گفت. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه پس از گفت‌وگو با «سوبرهمانیام جایشانکار» همتای هندی خود و گروه ۲+۲ گفت که مسکو دلایلی برای پیوستن هند و ایران به فعالیت‌های تروئیکای افغانستان متشکل از روسیه، ایالات متحده، چین و پاکستان می‌بیند.

لاوروف گفت: «ما به همکاران هندی خود گفتیم که تروئیکای افغانستان متشکل از روسیه، چین، ایالات متحده و پاکستان چگونه عمل می‌کند.»

لاوروف گفت که مسکو و دهلی نو این موضع را دارند که افغانستان به یک دولت جدید فراگیر نیاز دارد. طالبان باید به وعده‌های خود برای تشکیل یک کابینه جدید فراگیر که نماینده همه نیروهای قومی و سیاسی، تضمین حقوق بشر، پایان دادن به تهدیدات تروریسم و ​​قاچاق مواد مخدر و جلوگیری از سرایت بی‌ثباتی به افغانستان باشد، عمل کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.