افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است
16 آذر 1400 - 22:29
شناسه : 3732
بازدید 26
0
در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است، در این شرایط روند صادرات سوخت از ایران به افغانستان بطور عادی جریان دارد
پ
پ
در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است

در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است

سه شنبه: ۱۶ قوس ۱۴۰۰

در افغانستان قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است، در این شرایط روند صادرات سوخت از ایران به افغانستان بطور عادی جریان دارد.
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در کابل، صادرات انواع سوخت مایع از ایران به افغانستان با همکاری مقامات ایرانی صرفاً به منظور کمک به مردم افغانستان در شرایطی صورت می‌گیرد که این کشور به شدت با کمبود سوخت مواجه است و قیمت هر لیتر سوخت مایع در کابل تا مرز یک دلار هم رسیده است.

پیش از این نیز رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که طالبان برای مقابله با افزایش قیمت سوخت، از ایران خواسته تا مرزهای خود را برای صادرات سوخت از ایران به افغانستان باز نگه دارند.

اما در این بین صنعت تولید بخاری‌هایی که از سوخت‌های غیر نفتی همچون ذغال سنگ، چوب و انواع دیگر سوخت جامد استفاده می‌کنند در کابل به خودکفایی رسیده است.

بخاری‌های تولید افغانستان با توجه به شرایط و میزان مصرف مردم افغانستان تولید می‌شوند و این قابلیت را دارند که همزمان از چند نوع سوخت استفاده کنند و در عین حال چندین کارایی داشته باشند.

«حاجی هادی» یکی از تولیدکنندگان بخاری‌های فلزی با سابقه ۴۰ سال تجربه است، او می‌گوید که نسبت به نیاز مردم بخاری‌هایی را تولید کرده است که در تناسب به نمونه‌های خارجی دو تا سه برابر کمتر سوخت مصرف می‌کند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.