افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 26 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

گروه بین‌المللی بحران: تحریم‌های اقتصادی آسیب پذیرترین افغان‌ها را متضرر خواهد کرد
16 آذر 1400 - 6:46
شناسه : 3687
بازدید 56
1
گروه بین‌المللی بحران: تحریم‌های اقتصادی آسیب پذیرترین افغان‌ها را متضرر خواهد کرد گروه بین المللی بحران در گزارش تازه خود گفته است که  فشارهای اقتصادی بسیار بعید است که رفتار طالبان را تغییر دهد. و گتحریم‌های اقتصادی آسیب پذیرترین افغان‌ها را متضرر خواهد کرد
پ
پ

۱۵ عقرب ۱۴۰۰ – ۶ دسامبر ۲۰۲۱

گروه بین المللی بحران در گزارش تازه خود گفته است که  فشارهای اقتصادی بسیار بعید است که رفتار طالبان را تغییر دهد. و تحریم‌های اقتصادی آسیب پذیرترین افغان‌ها را متضرر خواهد کرد

این گروه پیشنهاد کرده است که واشنگتن به تدریج دارایی‌ مسدود شده بانک مرکزی افغانستان و یک قسط اولیه را به صورت آزمایشی آزاد ‌کند.

در گزارش این گروه آمده است که تحریم‌های اقتصادی آسیب پذیرترین افغان‌ها را متضرر خواهد کرد.

همچنین این گزارش تاکید کرده که”فروپاشی دولت افغانستان به صورت وحشتناکی به اعتبار کشورهای غربی لطمه خواهد زد که در حال حاضر با عقب‌نشینی آشفته لکه‌دار شده است.”

گروه بین المللی بحران در گزارشی که منتشر کرده تاکید نموده که:کمک‌های اضطراری کافی نیست، برای جلوگیری از شکست دولت و گرسنگی جمعی در افغانستان “کشورهایی که با طالبان جنگیدند باید تصمیم بگیرند که به نهادهای دولتی (طالبان) در ارائه خدمات ضروری از جمله مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش و نظام اولیه مالی کمک کنند.

این گزارش به نوعی هشدار جدی به پیامدهای وحشتناک سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان است که افغانستان در بحران و خطر فقر و فاجعه بشری قرار داده است و آنچه که در این میان خطر نابودی آن را تهدید می کند قشر آسیب پذیر جامعه افغانستان است که به نحوی با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.