افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 25 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

طالبان در برابر نگرانی های آمریکا و چند کشور غربی از محاکمه صحرایی می گوید: طالبان متعهد به تطبیق فرمان عفو است و هرکس  سرپیچی کند، مجازات می‌شود.
17 آذر 1400 - 5:10
شناسه : 3746
بازدید 77
2
طالبان در برابر نگرانی های آمریکا و چند کشور غربی از محاکمه صحرایی می گوید: طالبان متعهد به تطبیق فرمان عفو است و هرکس  سرپیچی کند، مجازات می‌شود. وزارت خارجه طالبان به اعلامیه‌ی مشترک آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا و چند کشور دیگر که گفته اند: طالبان فرمان عفو خودشان را نادیده گرفته و محکمه صحرایی می‌کنند و اجبارا ناپدید می‌کنند، واکنش نشان داده اند
پ
پ
سقوط دایکندی به دست طالبان

طالبان در برابر نگرانی های آمریکا و چند کشور غربی از محاکمه صحرایی می گوید: طالبان متعهد به تطبیق فرمان عفو است و هرکس  سرپیچی کند، مجازات می‌شود.

چهار شنبه: ۱۷ قوس ۱۴۰۰

ند کشور دیگر که گفته اند: طالبان فرمان عفو خودشان را نادیده گرفته و محکمه صحرایی می‌کنند و اجبارا ناپدید می‌کنند، واکنش نشان داده اند

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان در رشته توئیتی گفته که جنگجویان طالبان به تطبیق فرمان عفوی که گروه طالبان صادر کرده، متعهد هستند و تاکید کرده که کارمندان حکومت پیشین به دلیل مخالفت‌ با طالبان، “اذیت” نمی‌شوند.

سخنگوی وزارت خارجه طالبان همچنین تاکید کرده که هرگاه یکی از اعضای “امارت اسلامی از فرمان عفو سرپیچی کند، با وی برخورد قانونی صورت می‌گیرد و مجازات می‌شود.”

ولی سازمان دیدبان حقوق بشر ١٠٠ مورد جنایات را به طور مستند نشر کرده است. ولی سخنگوی وزارت خارجه طالبان می‌گوید که “شایعات بدون ثبوت قابل اعتبار نیست”.

اعلامیه‌ای که در به تازه‌گی از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا و ١٩ کشور دیگر امضا شده، از طالبان خواسته تا مساله محکمه صحرایی سربازان حکومت پیشین را بررسی کنند. در این اعلامیه به مواردی که در گزارش دیدبان حقوق بشر، مستند شده اشاره شده و در آن از وجود چنین جنایاتی، ابراز نگرانی شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.