جمعه, ۳۰ ثور , ۱۴۰۱ Friday, 20 May , 2022 تعداد کل نوشته ها : 681×

besharat news

احتمال زیاد تکرار موج مهاجرت مانند سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از افغانستان به دیگر کشورها
10 دسامبر 2021 - 6:50
شناسه : 3765
بازدید 67
0
احتمال زیاد تکرار موج مهاجرت مانند سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از افغانستان به دیگر کشورها نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان گفته است: در مورد بحران های بشری در افغانستان اظهار کرده است که احتمال زیاد تکرار موج مهاجرت مانند سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از افغانستان به دیگر کشورها وجود دارد
پ
پ

جمعه : ۱۹ قوس ۱۴۰۰

آقای وست که دیشب با شبکه خبری بی‌بی‌سی آمریکا در مورد بحران بشری افغانستان صحبت می‌کرد، گفت که “متاسفانه حتی پرداخت حقوق ۲۰۰ هزار معلم این کشور نیز برای کاهش واقعی درد و رنج موجود کافی نیست. من فکر می‌کنم که مقیاس مداخله (بشردوستانه) باید بزرگتر باشد.”
وی گفته است که در مورد آموزش و پرورش ‘اظهارات مثبت ‘ از مقام‌های طالبان شنیده‌ایم اما در مورد وعده‌های آنها خواهان نظارت مستقل هستیم
گفته می‌شود که پرداخت حقوق (معاشات) معلمان و کارکنان بهداشتی افغانستان را دفتر یونیسف بر عهده گرفته است.
آقای وست در باره حمایت جامعه جهانی در زمینه آموزش و پرورش در افغانستان اظهار کرده است که ما می‌خواهیم که اول “شاهد برنامه درسی جدی و دقیق علمی باشیم. تضمین‌های قوی از طالبان دریافت کرده‌ایم که آنها هیچ علاقه‌ای به بازنگری در برنامه درسی ۲۰ سال گذشته ندارند.” و همچنین ما بر این روندها نظارت عملی صورت بگیرد.” او افزود که وقتی طالبان می‌گویند که دختران در ۱۲ ولایت به مکاتب/مدارس می‌روند، “ما می‌خواهیم که “ناظران مستقل” نیز آن را تایید کند.
گفتنی است که هیاتی از سوی طالبان به رهبری امیر خان متقی، وزیر خارجه طالبان اخیرا در دوحه در دومین دور گفتگوهای مفصل با آمریکا و اروپا با توماس وست دیدار کرد.
نماینده ویژه آمریکا در پاسخ به نامه وزیر خارجه گفته است که: آمریکا متعهد به حمایت افغان‌ها است اما دارایی‌ها را در اختیار افراد تحریمی طالبان قرار نمی‌دهد
او افزود که آمریکا ۴۷۴ میلیون دلار کمک اضطراری بشردوستانه برای افغانستان در نظر گرفته و برای نهادهای سازمان ملل ، فعالان بشردوستانه و سازمان‌های غیردولتی مجوزهایی برای ارائه کمک‌های نقدی‌ در زمستان صادر کرده است.
آقای وست گفت که در آخرین دیدار با مقام‌های طالبان مفصلا در مورد حجم وابستگی این کشور به کمک‌های خارجی صحبت کرده است.
نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان همچنین گفته که احتمال زیاد تکرار موج مهاجرت مانند سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ این بار از افغانستان وجود دارد، بنابراین برای پیش گیری از آن به کمک‌های بشردوستانه بسیار زیادی نیاز است.
آمریکا طالبان را همچنان تحت فشار قرار می دهد، تا طالبان را وادار به پذیرش سیاستهای آمریکا در افغانستان کند، و بعید نیست که روزی طالبان همنوایی با سیاست و خواسته های آمریکا در افغانستان بشود.
چراغ سبزی که از سوی طالبان هر از چندگاهی به دنیای غرب به ویژه آمریکا نشان داده می شود این گمانه را تایید می کند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.