افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

زنان معترض در کابل: کودکان از گرسنگی جان می دهند
25 آذر 1400 - 20:46
شناسه : 3886
بازدید 51
0
زنان معترض در کابل:«اطفال از گرسنگی می‌میرند، خانواده‌ها حیرانند که چگونه به کودکان شان نان پیدا کنند. جامعه جهانی صدای ما را بشنوید، افغانستان و اطفال افغانستان را دریابید زنان معترض در کابل:«اطفال از گرسنگی می‌میرند، خانواده‌ها حیرانند که چگونه به کودکان شان نان پیدا کنند. جامعه جهانی صدای ما را بشنوید، افغانستان و اطفال افغانستان را دریابید.
پ
پ

۵ شنبه ۲۵ قوس ۱۴۰۰

زنان معترض در کابل:«اطفال از گرسنگی می‌میرند، خانواده‌ها حیرانند که چگونه به کودکان شان نان پیدا کنند. جامعه جهانی صدای ما را بشنوید، افغانستان و اطفال افغانستان را دریابید.

به گزارش بشارت به نقل از طلوع نیوز؛ گروهی از زنان روز پنج‌شنبه در یک گردهمایی اعتراضی در برابر دفتر سازمان ملل در کابلدست به اعتراض زدند و از جامعه جهانی خواستند تا مردم افغانستان به ویژه زنان را در اوضاع کنونی تنها نگذارند.

بانوان معترض با سر دادن شعار های پایان دادن به محرومیت زنان، خواهان حق آموزش و کار برای زنان شدند. به باور این معترضان، عامل اصلی بحران کنونی در کشور به حاشیه راندن زنان است.

عاطفه، یکی از زنان معترض گفت: «اطفال از گرسنگی می‌میرند، خانواده‌ها حیرانند که چگونه به کودکان شان نان پیدا کنند. جامعه جهانی لطفا صدای ما را بشنوید، افغانستان و اطفال افغانستان را تنها نگذارید.»

مرجان امیری، یکی دیگر از بانوان معترض گفت: «ما مرگ تدریجی را در افغانستان شاهدیم، فقر باعث شده تا اینجا جمع شویم، قیمتی به اوج خود رسیده و حکومت نمی تواند قیمت‌ها را کنترول کند.»

این درحالی است که طالبان می‌گوید که بر تحقق تمامی حقوق زنان بربنیاد قوانین اسلامی پابند است وبه چالش‌هایی که در برابر زنان قرار دارد، رسیده‌گی خواهد شد.

بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان گفته است: «خانم‌های که در ادارات دولتی کار می‌کردند، منفک نشده اند، معاش شان اجرا می‌شود، تا حال هیچ کسی منفک نشده است.»

گفتتی است این شاید نخستین، اعتراض زنان پس از به قدرت رسیدن طالبان  در کشور است که به گونه صلح‌آمیز و به دور از خشونت برگزار شده است.

بانوان معترض در شرایطی دست به تظاهرات اعتراض آمیز زدند که کشور پس از تسلط طالبان با بحران فزاینده فقر، بیکاری، گرانی اجناس، مهاجرت و آوراگی، و کاهش ارزش پول افغانی مواجه است.

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.