افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

مشاور امنیت ملی  حکومت پیشین افغانستان: خلیلزاد عامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بود
27 آذر 1400 - 5:33
شناسه : 3894
بازدید 54
0
خلیلزاد عامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بود. حمدالله محب مشاور امنیت ملی  حکومت پیشین افغانستان در مصاحبه با خبرنگاران در روز جمعه گفت که زلمی خلیل‌زاد و توافق نامه دوحه  از عوامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بودند.
پ
پ
یلزاد عامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بود.

یلزاد عامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بود.

جمعه: ۲۶ قوس ۱۴۰۰

بشارت: حمدالله محب مشاور امنیت ملی  حکومت پیشین افغانستان در مصاحبه با خبرنگاران در روز جمعه گفت که زلمی خلیل‌زاد و توافق نامه دوحه  از عوامل اصلی فروپاشی حکومت پیشین افغانستان بودند.

به گزارش بشارت، حمد الله محب  مشاور امنیت ملی دولت پیشین افغانستان که هم اکنون در آمریکا است در مصاحبه ای با خبرنگاران زلمی خلیلزاد و توافق دوحه را از عوامل اصلی سقوط حکومت پیشین و روی کار آمدن طالبان دانست و گفت که تصمیم به خروج اشرف غنی از افغانستان در آخرین لحظه ها اتخاذ شد.

مشاور امنیت ملی حکومت سابق افغانستان پس از سکوت چندین ماهه در برابر موجی از اتهام‌ها به علت ترک کابل و خالی کردن میدان به طالبان، سکوت‌اش را در این باره شکست  و با خبرنگاران مصاحبه کرد.

حمد الله محب که اکنون خودش را به ایالات متحده آمریکا رسانیده است، از فرار خود و اشرف غنی پشیمان نیست.

محب در ادامه خاطر نشان کرد که یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات اشرف غنی این بود که خروج حتمی نیروهای امریکایی را از افغانستان درک نکرد.

مشاور امنیت ملی دولت پیشین افغانستان گفته است که  تصمیم فرار اشرف غنی از افغانستان پس از آن گرفته شد که طالبان پیشنهاد انتقال قدرت را از راه برگزاری انتخابات و یا در نهایت برگزاری لویه جرگه رد کردند.

محب در مصاحبه خود فرار اشرف غنی از افغانستان و خالی کردن جای برای طالبان می‌گوید که تصمیم در این باره برای جلوگیری از آغاز یک جنگ داخلی گرفته شد.

وی افزود: هم ما و هم آمریکا اطلاعات بسیار موثق داشتیم که برنامه آی‌اس‌آی (سرویس اطلاعات پاکستان) این است که رئیس جمهوری افغانستان بی‌عزت شود و برنامه طالبان این است که بیایند او  را اعدام کنند.

ظاهر شدن حمدالله محب در رسانه‌ها پس از چهار ماه و توجیه فرار اشرف غنی از کشور، با موجی  از انتقادهای کاربران رسانه‌های اجتماعی و فعالان سیاسی روبرو شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.