افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 April , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

15 دی 1400 - 17:35
شناسه : 4169
بازدید 95
1

با گسترش فقر ک بیکاری بی سابقه در افغانستان و افرایش نگرانی های  از رخ دادن یک فاجعه بزرگ انسانی، سازمان ملل متحد از گردآوری یک و نیم میلیارد دالر برای کمک به افغانستان خبر میدهد. به گزارش بشارت به نقل از رسانه ها این سازمان می گوید که شهروندان افغانستان در زمستان کنونی با […]

پ
پ

با گسترش فقر ک بیکاری بی سابقه در افغانستان و افرایش نگرانی های  از رخ دادن یک فاجعه بزرگ انسانی، سازمان ملل متحد از گردآوری یک و نیم میلیارد دالر برای کمک به افغانستان خبر میدهد.

به گزارش بشارت به نقل از رسانه ها این سازمان می گوید که شهروندان افغانستان در زمستان کنونی با اوضاع دُشواری روبرو استند و به کمک های بی درنگ جهانی نیاز دارند.

درهمین حال کمیته جهانی صلیب سرخ، از بدتر شدن وضع اقتصادی مردمان افغانستان با سرد شدن هوا نگران است.

رییس این نهاد جهانی در افغانستان میگوید که شماری از شهروندان افغانستان برای گرم نگهداشتن خود، اشیای خانه های شان را می سوزانند.

الوی فیلیون، رییس بین المللی صلیب سرخ در افغانستان؛ گفت: «دوستان من که تمام عمر شان را در افغانستان سپری کرده‌اند به من می‌گویند که آنان هیچگاه تا این اندازه افزایش را در شمار گداها گواه نبوده اند. ما حالا داستان‌های متفاوتی از افرادی را می‌بینیم و می‌شنویم که دارایی‌های شان را به فروش رسانده‌اند، برخی ها اشیای خانه های شان را فروخته‌اند تا بتوانند خود را گرم کنند.»

در همین حال پس از هشدار های پی هم از رخ دادن یک فاجعه انسانی بی پیشینه در افغانستان، سازمان ملل متحد می گوید که این سازمان تاکنون یک ونیم میلیارد دالر برای کمک به افغانستان گرد آوری کرده است.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، می گوید: «همزمان با فرا رسیدن فصل زمستان، بسیاری از شهروندان افغانستان با اوضاع بدی رو برو می‌شوند.»

تمویل کننده گان ۱٫۵ میلیارد را بربنیاد دو خواست در سال ۲۰۲۱ آماده کرده اند که این شامل ۷۷۶ میلیون دالر کمک فوری است که در ماه سپتامبر از سوی دبیر کل سازمان ملل ارایه شد و نیز ۷۳۰ میلیون دالر برای رسیده گی به برنامه نیاز های فوری می باشد.»

قطع ناگهانی کمک های جهانی به افغانستان با سقوط حکومت پیشین، بیکار شدن ده ها هزار تن در کشور و مسدود شدن نزدیک به ده میلیارد دارایی های افغانستان در ایالات متحده امریکا سبب شده اند تا اقتصاد کشور تا چهل درصد کوچک گردد و نیز خطر رخ دادن یک فاجعه انسانی نسبت به هر زمانی دیگر بیشتر شود.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.