افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 30 May , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

آوارگانی در بلخ کودکان و کلیه های بدن شان را به علت نبود غذا به فروش گذاشتند
26 دی 1400 - 22:41
شناسه : 4269
بازدید 106
1
آوارگانی در بلخ کودکان و کلیه های بدن شان را به علت نبود غذا به فروش گذاشتند شماری از خانواده‌هایی که به علت جنگ از ولایت‌های سرپل، فاریاب، جوزجان و بلخ آواره شده اند و در کمپی در شهر مزارشریف به سر می‌برند، به علت نبود مواد غذایی، فقر و شیوع بیماری‌ مجبور شده‌اند  تا کودکان و کلیه‌های شان را به فروش بگذارند.
پ
پ

یکشنبه ۲۶ جدی ۱۴۰۰

به گزارش بشارت به نقل از طلوع نیوز، شماری از خانواده‌هایی که به علت جنگ از ولایت‌های سرپل، فاریاب، جوزجان و بلخ آواره شده اند و در کمپی در شهر مزارشریف به سر می‌برند، به علت نبود مواد غذایی، فقر و شیوع بیماری‌ مجبور شده‌اند  تا کودکان و کلیه‌های شان را به فروش بگذارند.

به گفته آنان، هر خانواده از دو تا هفت کودک کوچک دارند و مجبور استند برای زنده ماندن سایر اعضای خانواده، یکی از آنان را قربانی کنند.

بر اساس گفته‌های این خانواده‌ها، بهای هر کودک از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار افغانی و نرخ هر کلیه ۱۵۰ تا ۲۲۰ هزار افغانی تعین شده بود.

یکی از خانواده‌‌ها که در این کمپ زنده‌گی می‌کنند، گفت: «به مشکل دچار شدیم، خودم هم عملیات شده‌ام، کسی خبر ما را نمی‌گیرد و در مشکلات گرفتار شدیم.»

خانواده دیگر گفت: «این فرزندم را نزدیک بود که به یک و نیم لگ بفروشم. حاجی صاحب آمد  و گفت که نفروش، گفت گناه دارد».

از سویی هم، مسوولان یک بنیاد خیریه با آگاهی از این وضعیت در کنار کمک‌های نقدی برای ده هزار تن غذای گرم آماده و توزیع کرده اند و از سایر افراد خییر و بازرگانان می‌خواهند تا در اوضاع کنونی این چنین خانواده‌ها را کمک کنند.

محمد صادق قاسمی، رییس نهاد خیریه در بلخ گفت: «خواهرانی بودند که حاضر به سودا کردن گرده‌های شان بودند، بعضی‌های شان سودا کرده بودند، بعضی از فامیل‌هایی را دیدیم که حتی طفل‌های شان را به فروش گذاشته بودند، ما توانستیم همکار برای شان شویم.»

این در حالی است که تا هنوز افغانستان از سوی کشورها به رسمیت شناخته نشده است و شماری از عالمان دین و باشنده‌گان خواهان کمک‌های بشردوستانه و توجه جامعه جهانی به افغانستان است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.