افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 27 June , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

گاهنامه بشارت، سال اول شماره دوم ویژه بیست و هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید
28 اسفند 1400 - 6:31
شناسه : 5560
بازدید 23
0
گاهنامه بشارت، سال اول شماره دوم ویژه بیست و هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید در 128 صفحه منتشر شد گاهنامه بشارت، سال اول شماره دوم ویژه بیست و هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید در 128 صفحه منتشر شد
پ
پ

گاهنامه بشارت، سال اول شماره دوم ویژه بیست و هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید در ۱۲۸ صفحه منتشر شد

سخن نخست
از یک سوی، تاریخ آیینه ایست از فراز و فرودها و از سوی دیگر، اعتبار و هویت یک ملت را همانا تاریخ و پیشینه آن قوم و ملت می سازد، در طول تاریخ همواره ستارگانی طلوع می کنند و برای همیشه در پیشانی تاریخ چونان خورشیدی می تابند تا عزت و غرور یک قوم استوار بماند.
سخن از کسانی است که؛ با رفتن سرخشان در امتداد خطی انقلابی و باشکوه، بستر تاریخی را به محضر دیدگان تاریخ متبلورکردند، آنها که برای احیای حقوق حقه ملت خود بپا خواستند و تا آخرین نفس فریاد عدالت طلبی و برادری و برابری شان همواره گوش دژخیمان کوردل را کر کرده بود.
شهید مزاری، اسطوره عدالت خواهی او که؛ دغدغه تمام ملیتهای محروم و مستضعف را داشت، او هدفش دفاع از حقوق مظلومان و از انحصار درآوردن قدرت سیاسی در کشور و در مرحله بعد صدور افکار عدالت خواهانه به منطقه بود. بر این اساس مزاری نه تنها پرچمدار مبارزه اسلامی در افغانستان و طلایه¬دار حرکت عدالت خواهانه در این کشور و سردار سرافراز میدانهای جهاد در این سرزمین بود، که سمبل و الگو و اسوه اعلای مبارزه اسلامی در منطقـه نیز بشمار می¬رفت.
بدون تردید شهید مزاری یکی از چهره-های بارز و دلسوز برای مردم افغانستان محسوب می¬گـردد. ادامه در صفحه ۲
اینک با وجود آنکه بیست و هفت سال این توصیف را از زندگی، مبارزات و شهادت آن آزادمرد می توان بخوبی دریافت.
اینک با وجود آنکه بیست و هفت سال از شهادت غمناک، اما پرشکوه رهبر شهید می¬گذرد، یاد و خاطره و راه او در بین مردم ما زنده است. اینکه در آموزه های دینی از شهید بعنوان زندگان یاد می شود، شاید تعابیر و توجیهات مختلف داشته باشد، ولی یکی از تعابیر آن همین است که امروز با گذشت سالهای سال از شهادت آن مبارز فداکار، یاد و آرمان او در دلهای مردم زنده است. شاید در جامعه کمتر کسی را بتوان یافت که نسبت به آرمان شهید مزاری شناخت و دلبستگی نداشته باشد؛ یا به تعبیردقیق تر راه و اندیشه های شهید مزاری(ره) را بازتاب و آیینه ای از واقعیت های زندگی خود نداند.
شخصیت شهید مزاری(ره) به عنوان یک جریان فکری توانست در دوران حیات خود در افغانستان تأثیر فراوانی داشته باشد و بعنوان یک کنش¬گر سیاسی در فضای آن زمان به فعالیت بپردازد و تأثیر بسزایی نیز در ترویج مذهب تشیع در افغانستان داشته و به همین دلیل به شهادت برسد. چرا که ایشان هر لحظه نگاه و بینش مبارزه در راه خدا داشت و به دنبال گرفتن حق ملت مظلوم خویش بود. او زندگی مجاهدانه داشت و با همه سختی ها و مظلومیت¬ها زندگی کرد تا برای آیندگان الگو باشد.
شهید مزاری(ره) الگوست و این الگو باید برای انسان امروز و فردای افغانستان به درستی معرفی گردد.
بنا بر اهمیت این موضوع در دومین گاهنامه بشارت به ابعاد مختلف منظومه فکری شهید مزاری از سوی نویسندگان و تحلیگران پرداخته شده است
(سردبییر)

دریافت کامل گاهنامه بشارت ویژه بیست  هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید

۱۴۰۰-۱۲-۲۸mazari -Gahnama besharat گاهنامه بشارت-شماره دوم- ویژه بیست و هفتمین سالگرد شهادت رهبر شهید استاد مزاری

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.