افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 26 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

جمعی از شهروندان افغانستانی با تجمع در برابر سفارت ایران در کابل تاکید بر همبستگی دو ملت افغانستان و ایران کردند
25 فروردین 1401 - 0:57
شناسه : 5189
بازدید 51
1
تعدادی از شهروندان افغاستانی امروز چهارشنبه با تجمع در برابر سفارت ایران در کابل حمله روز دوشنبه به اماکن دیپلماتیک ایران در کشور شان را محکوم کرده و تاکید بر همبستگی دو ملت افغانستان و ایران کردند
پ
پ

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D8%AA%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%841.png است

به گزارش بشارت، تعدادی از شهروندان افغاستانی امروز چهارشنبه با تجمع در برابر سفارت ایران در کابل حمله روز دوشنبه به اماکن دیپلماتیک ایران در کشور شان را محکوم کرده و تاکید بر همبستگی دو ملت افغانستان و ایران کردند.
تجمع کنندگان در برابر سفارت ایران، بعد از اهدای گل به کارمدان سفارت جمهوری اسلامی ایران قطعنامه ای را صادر کردند و از دو ملت افغانستان و ایران خواستند تا در قابل نفاق دشمنان دو ملت هوشیار باشند.
در این قطعنامه آمده است: اگر شماری از افراد مغرض دیروز درب کنسولگری ایران را در هرات سنگباران کردند، ما امروز به نمایند‌گی از مردم افغانستان درب سفارت ایران را در کابل به نشانه برادری و دوستی گلباران می کنیم.
همچنین جمعی از مردم هرات اعم از تجار و افراد سرشناس، با حضور در کنسولگری ایران در این ولایت حمله به این نمایندگی دیپلماتیک را محکوم و از خدمات ایران به افغانستان قدردانی کردند!
این اقدام از سوی جمعی از شهروندان افغانستانی دو روز بعد از حادثه روز دوشنبه در مقابل سفارت ایران در کابل و کنسولگری ایران در هرات انجام می شود.
در حادثه روز دوشنبه تعدادی از افغان ها در مقابل سفارت ایران در کابل و کنسولگری آن‌ در هرات، دست به اعتراض زده و بعد از حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هرات و آتش زدن لاستیک در مقابل ساختمان کنسولگری، دوربین های امنیتی آن را نیز شکستند.
بر بنیاد گزارش ارنا، “نعیم الحق حقانی” رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ دولت طالبان روز سه شنبه تجمع گروهی ناشناس مقابل کنسولگری ایران در هرات و تعرض به آن را اقدامی خودسرانه خواند.
نعیم الحق حقانی در حساب توئیتری خود در این مورد نوشت: در برابر کنسولگری ایران تعدادی به طور خودسرانه تظاهرات کرده بودند که تظاهرکنندگان با دخالت نیروهای امنیتی امارت اسلامی افغانستان (طالبان) فورا پراکنده شدند. پس از اقدام طالبان، وضعیت به طور کامل در کنترل قرار گرفت و از آنجا که خیلی سریع این حرکت کنترل شد، اتفاق خاصی روی نداد.
گفتنی است که پس از اعتراض و حمله جمعی از افغانها به سفارت ایران در کابل و کنسولگری ایران در هرات، وزارت خارجه ایران اعلام کرد که نماینده‌گی‌های دیپلماتیک خود را تا اطلاع بعدی در افغانستان تعطیل کرده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.