جمعه, ۳۰ ثور , ۱۴۰۱ Friday, 20 May , 2022 تعداد کل نوشته ها : 681×

besharat news

شماری از شهروندان افغانستانی مقیم شیکاگوی امریکا علیه نسل کشی و کشتار مظلومانه هزاره ها تظاهرات کردند
23 آوریل 2022 - 16:30
شناسه : 5360
بازدید 28
0
شماری از شهروندان افغانستان مقیم شیکاگوی امریکا در اعتراض به کشتار و نسل کشی هزاره در افغانستان، روز سه شنبه 3 ثور 1401، دست به تظاهرات زدند و شعار «نسل کشی هزاره ها را متوقف کنید» سردادند
پ
پ

 

نسل کشی هزاره ها را متوقف کنید

به گزارش بشارت به نقل از منابع خبری، شماری از شهروندان افغانستان مقیم شیکاگوی امریکا در اعتراض به کشتار و نسل کشی هزاره در افغانستان، روز سه شنبه ۳ ثور ۱۴۰۱، دست به تظاهرات زدند و شعار «نسل کشی هزاره ها را متوقف کنید» سردادند.
تظاهر کنندگان با حمل پلاکاردهای اعتراض آمیز فریاد می زدند که : «نسل کشی هزاره ها را متوقف کنید»،
راهپیمان با محکومیت کشتارهای سیستماتیک هزاره ها و کشتن زنان و دانش آموزان هزاره شعار می دادند که «زندگی هزاره‌ها مهم است». «سازمان‌ ملل از خواب بیدار شود». کشتار هزاره ها را متوقف کنید..

این تظاهرات در ساختمان دولت فدرال امریکا برگزار شد، راهپیمایان از سازمان ملل و ایالت متحده خواستند به‌گونه‌ی جدی برای محافظت از هزاره‌ها در افغانستان که در معرض نسل‌کُشی قرار دارند، اقدام کنند.

گفتنی است که منطقه‌ی هزاره‌نشین غرب کابل، صبح روز سه‌شنبه (۳۰ حمل) گواه سه انفجار پی‌هم بود. انفجار نخست در آموزشگاه «ممتاز» رخ داد. دو انفجار پی‌هم دیگر در مقابل مکتب «عبدالرحیم شهید» رخ داد. در این انفجار دهها دانش‌آموز شهید و زخمی شدند و دور روز پس از حملات غرب کابل، انفجارهای زنجیره‌ای و مرگبار در مسجد شیعیان در مزار شریف و نیز انفجارهای دیگر در کابل، بلخ، قندوز و ننگرهار رخ داد. و پس از آن انفجار مرگبار روز جمعه ۲ ثور، در حمله به نمازگزاران درمسجد «مولوی سکندر» در ولسوالی امام صاحب قندوز، هنگام اقامه نماز رخ داد. گروه انتحاری داعش مسئولیت حمله به مسجد شیعیان در مزار شریف را به عهده گرفت که در این حمله فاجعه بار بیش از ۱۲۰ نفر شهید و زخمی شدند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.