افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 30 May , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

نشست علمی بررسی نقش علم و ایمان در سعادت انسان، در مدرسه رسول اعظم(ص) کیسو برگزار شد
21 آبان 1401 - 7:37
شناسه : 5764
بازدید 266
7
نشست علمی «بررسی نقش علم و ایمان در سعادت انسان»، به مناسبت روز جهانی علم در مدرسه رسول اعظم(ص) کیسو در ولایت دایکندی با حضور طلاب و اساتید این مدرسه برگزار شد
پ
پ

به گزارش بشارت: نشست علمی «بررسی نقش علم و ایمان در سعادت انسان»، به مناسبت روز جهانی علم در مدرسه رسول اعظم(ص) کیسو در ولایت دایکندی با حضور طلاب و اساتید این مدرسه برگزار شد

این نشست روز پجنشه ۱۹ عقرب از سوی مرکز فرهنگی – اجتماعی بشار و مدرسه علمیه رسول اعظم(ص) کیسو با حضور کارشناسان:حمید زکی، عارف جعفری و علی اکبر توحیدی از اساتید مدرسه رسول اعظم کیسو برگزار شد.
کارشناسان این نشست، در ابتدا به تعریف علم، ایمان و سعادت انسان پرداخته و سپس نقش علم و ایمان را در سعادت انسان به بحث و بررسی گرفتند.
کارشناسان در این نشست علمی تاکید کردند، که جهالت و نادانی به خصوص جهل مرکب و جهالت نوین عصر حاضر، بشریت را به پرتگاه انحطاط، و در خبر نابودی قرار داده و جز مرگ و تباهی و جنگ وشقاوت چزیز دیگری را برای برای انسان امروزی به بار نیاورده است.
کارشناسان این نشست با تاکید بر اینکه: علم تهی از ایمان به خداوند واحد و یکتا، انسان را تامرز حیوانیت سقوط داده گفتند: علم فاقد ایمان، جز شقاوت و تیره روزی دستاوردی برای انسان نداشته است.
حجت الاسلام دکتر حمید زکی در بخشی از سخنانش در این نشست علمی گفت: علم نور و روشنایی است، ولی علم تعهد زا و مسئولیت آور است. علم در کنار ایمان می تواند انسان را به مبدا آفرینش و به هدف خلقت رهنمون باشد و برای خیر و سعادت باشد.
وی گفت: علم و ایمان، توما می تواند، بشر را به سعادت و نیک بختی رهنمون سازد و صلح و آرمش به مفهوم واقعی کلمه را برای انسان به ارمغان آورد.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.