افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 29 January , 2023 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

حمله به سفارت ایران در کابل و کنسولگری ایران در هرات
22 فروردین 1401 - 18:07
شناسه : 5157
بازدید 194
3

تعدادی از شهروندان افغانستان روز دوشنبه به سفارت ایران در کابل و کنسولگری ایران در هرات حمله کردند.در همین ارتباط خبرگزاری ارنا در گزارشی نوشت: کمتر از ۱۵ نفر در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در کابل تجمع کردند اما شمار بیشتری با تجمع در مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات اقدام به سر دادن […]

پ
پ

تعدادی از شهروندان افغانستان روز دوشنبه به سفارت ایران در کابل و کنسولگری ایران در هرات حمله کردند.در همین ارتباط خبرگزاری ارنا در گزارشی نوشت: کمتر از ۱۵ نفر در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در کابل تجمع کردند اما شمار بیشتری با تجمع در مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات اقدام به سر دادن شعار و سنگ پرانی به سمت ساختمان کنسولگری کردند.

در همین ارتباط بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان در مصاحبه‌ای گفت که «می‌خواهم هشدار بدهم که یک فتنه و توطئه‌ای در راه است».

حمله به سفارت ایران ىر کابل و قندهار در پی کلیبهای منتشر شده از فضای مجازی

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تجمع ها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات و سنگ پرانی های پراکنده ای که صورت گرفته است، با یاد آوری مسئولیت قطعی هیات حاکمه سرپرستی افغانستان در حفظ و صیانت از امنیت اماکن دیپلماتیک، تاکید کرد:امنیت کامل سفارت و نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان می بایست به صورت کامل تامین و تضمین های لازم برای فعالیت امن این نمایندگیها ارائه گردد.

در همین ارتباط همچنین کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری ایران در امور افغانستان تاکید کرد که دشمن به‌دنبال فتنه میان ایران و افغانستان است.

وی با اشاره به تلاش عده ای برای ایجاد فتنه میان دو ملت ایران و افغانستان گفت: اتفاقاتی که مقابل کنسولگری ایران در هرات و سفارت کشورمان در کابل اتفاق افتاد نیز دارای پشت‌صحنه بیرون از افغانستان است و تحرکاتی از بیرون وجود دارد. از حکومت سرپرست در افغانستان می‌خواهیم علاوه بر برخورد جدی با عوامل این تظاهرات، تلاش برای آرام‌کردن فضا را به کار بندد.

بر اساس گزارش طلوع نیوز، پس از پخش گزارش ها یی در فضای مجازی در ارتباط با مهاجرین افغانستان در ایران، وزارت خارجه طالبان در واکنش به این گزارش ها برخی از مسوولان سفارت ایران را در کابل احضار کرد.

از سوی هم وزارت مهاجران و عودت کننده گان از اخراج هزاران شهروند افغانستان از ایران خبر می دهد.
وزارت مهاجران و عودت کننده گان می گوید که تنها در یک روز بیش از دو هزار و دوصد مهاجر افغانستان از ایران به گونه اجباری به افغانستان برگشتانده شده اند.
این وزارت می افزاید که در یک هفته بیش از چهارده هزار مهاجر افغانستان به کشور بر گشته اند.

گفتنی است در چند روز گذشته ویدیوهای که حاکی از بد رفتاری با مهاجران افغانستان در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد، سفارت ایران در کابل آن را رد کرده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D9%86%DA%AF%D9%84%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-768x1024.png است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.